Kogo leczymy?

Oprócz miauczących i szczekających pacjentów mamy także doświadczenie w pracy z gryzoniami , ptakami oraz zwierzętami egzotycznymi. Jako jedna z nielicznych lecznic służymy również pomocą hodowcom gołębi, zwierząt futerkowych oraz pszczelarzom.

Choroby wewnętrzne i zakaźne

Dysponujemy własnym laboratorium oraz specjalistycznym sprzętem, często korzystamy też z usług renomowanych laboratoriów zewnętrznych. Uważamy jednak, że w pracy lekarza weterynarii ważniejsze od sprzętu są wiedza, pasja oraz uczciwość i zaangażowanie. Podczas wizyty na wstępie informujemy klientów o wszystkich możliwych opcjach diagnozowania i leczenia, oraz związanych z nimi kosztach. Pozwalamy właścicielom być przy pacjentach podczas badania, a także udzielamy wszelkich informacji o chorobie, metodach diagnostycznych i leczeniu czy rokowaniu. Nasi lekarze często uczestniczą w szkoleniach i konferencjach, wciąż poszerzając i aktualizując swoją wiedzę. Wiele przypadków konsultujemy między sobą oraz z innymi kolegami po fachu – jako, że weterynaria jest nasza pasją, rozmawiamy o niej nie tylko w godzinach pracy.

Chirurgia

W naszych przychodniach rutynowo wykonujemy takie zabiegi jak:

  • kastracje i sterylizacje
  • usunięcie różnego rodzaju guzów
  • repozycja wypadniętego gruczołu trzeciej powieki
  • opracowanie chirurgiczne i szycie ran
  • cesarskie cięcie
  • chirurgia jamy brzusznej
  • wiele innych zabiegów z zakresu tzw. chirurgii miękkiej
  • korekcja podniebienia miękkiego i skrzydełek nosa
  • operacje przepuklin

Bardzo dużą wagę przykładamy do jakości środków stosowanych do znieczulenia  – używamy anestetyków nowych generacji, dzięki czemu narkoza jest bezpieczniejsza, a przede wszystkim pacjenci szybko się wybudzają i w większości są w stanie wrócić do domu na własnych łapach. Podczas zabiegu zwierzę dostaje kroplówkę, jest zaintubowane i podłączone pod pulsoksymetr. Dbamy także o dobre zabezpieczenie przeciwbólowe po operacji. Pacjenci umawiani są na wizyty kontrolne, a ci, którzy tego wymagają otrzymują ubranko pooperacyjne lub kołnierz. Przed zabiegiem informujemy właścicieli o wszystkich kosztach, przeprowadzamy badanie kliniczne zwierzęcia, oraz ewentualnie badania dodatkowe, potrzebne do właściwego dopasowania narkozy.

Stomatologia

Zajmujemy się usuwaniem kamienia nazębnego, usuwaniem zębów, korekcją i tarnikowaniem zębów u gryzoni. Po zdjęciu kamienia nazębnego polerujemy zęby za pomocą specjalnej pasty – opóźnia to ponowne odkładanie się kamienia. Dysponujemy szeroką gamą środków ułatwiających utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej zwierząt.

Zabiegi stomatologiczne wykonywane są zwykle w znieczuleniu ogólnym. Więcej na temat stosowanej przez nas anestezji przeczytasz w zakładce ”CHIRURGIA”.

Profilaktyka

Przeprowadzamy szczepienia ochronne psów, kotów, a także królików, używamy sprawdzonych szczepionek wysokiej jakości, aby uniknąć niepożądanych reakcji poszczepiennych. Dysponujemy szeroką gamą środków przeciwko pasożytom wewnętrznym jak i zewnętrznym, w różnych przedziałach cenowych

Dermatologia

Dermatologia to bardzo szeroka dziedzina nauk medycznych. Przypadków dermatologicznych nigdy nie leczymy ”na oko” – obowiązkowo wykonujemy badanie cytologiczne lub parazytologiczne, ponieważ wiele czynników może wywoływać u zwierzęcia identyczne objawy. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem alergii – w tym przeprowadzamy odczulanie zwierząt.

Badania laboratoryjne

Na miejscu wykonujemy takie badania laboratoryjne jak biochemia krwi, morfologia krwi, badanie moczu, badania mikroskopowe (cytologia, parazytologia, hematologia i wiele innych), testy w kierunku chorób zakaźnych. Korzystamy też z usług laboratoriów zewnętrznych, gdzie istnieje możliwość wykonania dziesiątków innych badań. Wyniki badań wykonywanych na miejscu otrzymują Państwo tego samego, lub najpóźniej następnego dnia.

Położnictwo i rozród

Wykonujemy m. in badanie cytologiczne, inseminacje, badanie USG, cesarskie cięcie, współpracujemy z hodowcami.

Zabiegi pielęgnacyjne

Wykonujemy obcinanie pazurów u psów, kotów, gryzoni, a także czyszczenie uszu, korekcje dzioba u ptaków i wiele innych zabiegów

Zwierzęta towarzyszące

Gołębie, drób, ptaki ozdobne (BIOMEDLEK)

Profilaktyka i leczenie chorób zakaźnych

Analiza programów żywieniowych

Pełny zakres badań laboratoryjnych

Immunostymulacja

Profilaktyczne szczepienia

Profilaktyka i leczenie chorób zakaźnych

Badania laboratoryjne i mikroskopowe

Patologia

Profesjonalne doradztwo z zakresu żywienia

Zwierzęta futerkowe (BIOMEDLEK)

Pszczoły (Q10)

Diagnostyka laboratoryjna

Profilaktyka i leczenie chorób